Zondag 21 juni 2026 is het weer zover, dan gaan we van start met de 43e editie van de Wielerdag Zoeterwoude. Het programma staat online en is anders dan andere jaren.
KNWU wedstrijden
De dag heeft dit jaar een afwijkend programma, we starten wel zoals gebruikelijk met KNWU KLASSE 3 RAAS BIKES WIELERCIRCUIT over 42 km. Anders dan normaal gaan we daarna direct naar KNWU KLASSE 1 over 60 km.
Rabo Dikke Banden Race Zoeterwoude
Dan weer een van de hoogtepunten van de dag met Rabo Dikke Banden Race Zoeterwoude voor de lokale jeugd.
Tussen de Grutronde en de Burgerronde geven enthousiaste Zoeterwoudenaren en enthousiastelingen uit de omgeving met hun oude brommers een demonstratie. Een vrolijk en nostalgisch moment tijdens de Wielerdag, waarbij de klassieke brommers na afloop op van dichtbij te bewonderen zijn.
Burgerronde nieuwe stijl
De dag wordt afgesloten door “Sportieve Dorpelingen” burgerronde, een mengelmoes aangevuld met fietsers uit de omliggende dorpen (Stompwijk, Benthuizen, Koudekerk en Hazerswoude) die 27 rondjes hun uiterste best doen voor het thuispubliek en samen de basis vormen voor nieuw wielertalent. De sponsor van de burgerronde is Mobiel.nl
De 750 meter estafette van Zoeterwoude
Dit jaar geen ringsteken maar wel iets anders, de 750 meter Estafette!! Voor het 750‑jarig bestaan van Zoeterwoude organiseert Wielerdag Zoeterwoude een speciaal jubileumevenement: de 750 meter Estafette. Teams van vier deelnemers leggen in estafettevorm vier ronden van 750 meter af op een voertuig met dikke banden. Onderweg wordt na elke ronde gewisseld van bestuurder en originaliteit wordt beloond — van creatieve voertuigen tot ludieke outfits. Het wordt een sportief, vrolijk en feestelijk onderdeel van het jubileumjaar waarin we samen Zoeterwoude laten stralen.
Er zijn natuurlijk weer mooie prijzen te winnen. Zie het programma van dit event op de volgende link
Hapjes en drankjes tijdens de Wielerdag
Goed nieuws voor de innerlijke mens! Tijdens de Wielerdag is Poldersnack aanwezig met hun heerlijke friet en snacks. Kom langs, geniet van de gezellige sfeer en trakteer jezelf op verse lekkernijen tussen alle wieleractie door! De drankjes worden verzorgt door het Muziekcentrum/Sint Jan’s fanfare.
Aangesloten bij Swift, onder licentie van het KNWU en georganiseerd door vrijwilligers die zich belangeloos inzetten voor weer een prachtige dag in de regio!
Tot ziens op vaderdag in Zoeterwoude!


